AloDost neden var?

Teknoloji her geçen gün ilerliyor ve bu sayede dünyanın küçüldügü hissine kapılıyoruz.

Hayat şartlarının giderek zorlaştığı dünyamızda her türlü ihtiyaçlarımızı karşılamak için bu muhteşem imkanlardan sonuna kadar faydalanıyoruz.

Teknoloji, sunduğu sonsuz imkanların çekiciliği ile birlikte, günlük hayatta adeta yetersiz hale gelen 24 saat içerisinde, insanlar arasındaki iletişimin asgari düzeyde daha güçleşmesinin sebeplerinden birini oluşturmaya basladı.

Komşusunun derdini paylaşan, yardımına koşan bireylerin oluşturduğu bir toplumdan, her gün karşılaştığımız kapı komşumuzla selamlaşmayan bireylerin oluşturduğu bir topluma doğru hızlı adımlarla ilerliyoruz.

Sosyal ilişkiler giderek zayıflıyor, özellikle belirli bir eğitim düzeyine erişmiş, üreten, çalışan insanların diğer insanlarla iletişim imkanları azalıyor. İletişim kurmak, hayatı paylaşmak, ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli zamanı bulamayan bugünün insani yalnızlığa itiliyor.

Tüm bu olumsuz şartlar altında, bugün, bir çok insan kendilerine bir hayat arkadaşı bulmak için uygun bir ortama ve zamana sahip değil.

1960'larda ilk temeli atılan Internet, 1990'dan bu yana hızla büyüyerek, bugün ekonomi, ticaret, sanat, bilim, teknoloji ve siyaset gibi bir cok alanda hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldi.

Asli amacı bilgi alişverişi olan Internet'in bugün en büyük görevlerinden birinin insanlar arasında iletişim kurulmasına imkan vermek olduğu gözlenmektedir.

Her türlü ihtiyacın karşılanmasında teknolojiden faydalanan insanoğlu -ne gariptir ki- kendi kendini içine sürüklemis oldugu yalnızlıktan kurtulmak için gene teknolojiye sığınmıştır. Bu yeni iletişim aracı sayesinde insanlar tanışmakta, dostluklar kurmakta, insan olmanın kaçınılmaz gereklerinden olan sosyalliği burada yakalamaya çalışmaktadır.

İşte bunları göz önüne alan AloDost kendine bir hayat arkadaşı bulmakta güçlük çeken, evlenmek amacında olan kişilerin tanışması için saglıklı bir ortam yaratmak amacıyla bu hizmeti sunmaktadır.

Sistemin temel özellikleri:

Bu hizmetimizden yararlanmak üzere bize başvuran herkesin kişisel bilgileri gizli tutulmaktadır. Siz kendiniz kim olduğunuzu söylemeden bir başkasının bunu ögrenmesi mümkün değildir.

Bu hizmetten yararlananlar ücret öder. Bu servisin ücretli olması pek çok sakıncaları ortadan kaldırmaktadır.

devam