AloDost Farkı

Amacımız sizlerin sağlıklı bir ortamda düzeyli kişilerle tanışmanızı sağlamak, sizler için gereksiz zaman kaybına sebep olacak unsurları en aza indirmek.

Nasıl başarıyoruz?

Servislerimizin ücretli olması en çok eleştirilen tarafımız. Oysa servislerimizin ücretli olması pek çok sakıncaları ortadan kaldırmaktadır ve sağlıklı bir ortamda düzeyli kişilerle tanışmanızı sağlamaktadır.

Neden ücret alınıyor?

Servislerimizin ücretli olması önceki senelerdeki bazı tecrübelerimize dayanmaktadır. Bu servisleri neden ücretli verdiğimizi, ücretsiz servisin sakıncalarını aşağıda bulacaksınız.

Önce bu servisi kimlere vermek istediğimizi, hedef kitlemizi açıklayalım:

Hedef kitlemiz:

Eğitimli, kültürlü, çalışan, zamanı kısıtlı olan, çok yoğun çalışma ortamından dolayı veya kariyerinde doruk noktasına erişmek için kendine bir hayat arkadaşı edinmeye fazla zaman ayıramamış kişiler.

Ücretsiz servislerin sakıncaları:

Alo-evlilik ve arkadaş-bul servisleri ilk kez 1998 senesinde ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Servis hizmete girdikten bir ay sonra 250 üyeye sahip oldu.

1988 senesinde bu servisleri ücretsiz olarak vermeye başladığımızda aşağıdaki sorunlarla karşılaşıldı.

  Ciddi bir gaye ile üye olanlarin yanında dalga geçmek için üye olanlar da üyeler arasında idi. Bu tür kişiler üyelerimiz için hem zaman kaybına sebep oluyor hem de sinir bozucu durumlar olabiliyordu.

  Aynı kişi birden fazla kayıt yaptırıyor, bazen erkek kılığında bazen kadın kılığında, bazen aynı cinsiyetten ama birden fazla isim ile aynı kişilerle yazışıyordu.

  "Servis nasıl olsa ücretsiz" diye meraktan veya başka bir sebeple üye olanlar kendilerine yazan kişilere cevap vermiyor ama üyelikten ayrılmaya da tenezzül etmiyordu. Ona yazan üyeler ise gereksiz yere zaman kaybediyordu.

  Diğer üyeleri taciz edenlerin üyeligi iptal ediliyordu. Aynı kişi bir baska isimle, bir başka e-mail adresi ile yeniden üye oluyor, aynı hareketlerine devam ediyordu. Üyelik ücretsiz olduğu için kaydı defalarca silinse de aynı kişinin yeniden üye olma şansı yüksek.

İşte bütün bunlar bizim hedef kitlemiz için zaman kaybına sebep veren, sinirleri yıpratan bir ortam yaratır. Böyle gayri ciddi bir ortami önlemenin tek yolu da ücret alarak üye kaydı yapmaktır.

Doğru çözüm

Ücretli bir servis vermekle neleri başarıyoruz?

  Servisten gayri ciddi anlamda yararlanmak isteyenler ücretli servis sayesinde uzaklaştırılabiliyor. Ücretli servise geçildikten sonra 2 sene içinde sadece 1 kişinin üyeliği iptal edildi. Gayri ciddi amaçla üye olmak isteyenler ücret ödemek istemediği için üyelerimizin arasına katılamıyorlar.

  Başkalarına taciz vb yapan üyenin üyeliği iptal edilir. Bu kişi tekrar üye olmak için yeniden ücret ödemek zorunda (sırf taciz amacı ile kaç kişi her defasında aidat öder? Şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaşılmadı).

  Ücretsiz servisin aksine bu servis ücretli sunulduğunda bu servise gerçekten ihtiyacı olmayanlar üye olmuyor (ihtiyacı yoksa neden aidat ödesin?)

  Bu servise üye olanlar sonsuza kadar üye kalamıyor, 3 ay, 6 gibi süreler için üye olunuyor. Bu neden bu kadar önemli? Üyelik süresini sonsuza kadar yapamaz mıyız? Sonsuza kadar sizi üye yaptığımızı düşünün. Birgün sizin bu servise ihtiyacınız kalmayacak, üyelik sonsuza kadar olduğu için üyelikten ayrılma zahmetine de belki girmeyeceksiniz. Size yazanlar boş yere zaman kaybedecek. Oysa üyelik uzatmak için ücret ödemek zorunda kalırsanız bu servise gerçekten ihtiyacınız var demektir ve size yazanlara da cevap vereceksiniz, size yazanlar size yazmakla gereksiz zaman kaybetmeyecek. Üyeliğinizi aidat ödeyerek uzatmazsanız bu servise artık ihtiyacınız yok demektir ve üyeliğiniz de iptal edilir. Üyelerimiz de size yazmayarak gereksiz zaman kaybından kurtulur.

Ücret Tarifesi

Ücret tarifesi belirlenirken iki hususa çok dikkat ediyoruz:

Ücret, yukarıda bahsedilen sorunları minimuma indirecek kadar yüksek

Ücret, bu servise gerçekten ihtiyaci olanları çok etkilemeyecek kadar da düşük olmalı.

Ücret tarifemiz bu iki hususa dikkat edilerek belirlenmiştir. Benzeri servisler bir çok yabancı sitede 6 aylık 90 dolar ve üzerindedir. Yabancı siteler gibi yüksek miktarlarda üyelik tarifesi belirlemiyoruz çünkü bu servisleri ücretli sunmaktaki gayemiz gayri ciddi kullanımı minimuma indirmektir ve bunu da daha düşük üyelik ücretleri ile temin edebiliyoruz.

bize yazın