Hosgeldiniz...

Teknoloji her geçen gün ilerliyor ve bu sayede dünyanin küçüldügü hissine kapiliyoruz.

Hayat sartlarinin giderek zorlastigi dünyamizda her türlü ihtiyaçlarimizi karsilamak için bu muhtesem imkanlardan sonuna kadar faydalaniyoruz.

Teknoloji, sundugu sonsuz imkanlarin çekiciligi ile birlikte, günlük hayatta adeta yetersiz hale gelen 24 saat içerisinde, insanlar arasindaki iletisimin asgari düzeyde daha güçlesmesinin sebeplerinden birini olusturmaya basladi.

Komsusunun derdini paylasan, yardimina kosan bireylerin olusturdugu bir toplumdan, her gün karsilastigimiz kapi komsumuzla selamlasamayan bireylerin olusturdugu bir topluma dogru hizli adimlarla ilerliyoruz.

Sosyal iliskiler giderek zayifliyor, özellikle belirli bir egitim düzeyine erismis, üreten, çalisan insanlarin diger insanlarla iletisim imkanlari azaliyor. Iletisim kurmak, hayati paylasmak, ihtiyaçlarini karsilamak için gerekli zamani bulamayan bugünün insani yalnizliga itiliyor.

Tüm bu olumsuz sartlar altinda, bugün, bir çok insan kendilerine bir hayat arkadasi bulmak için uygun bir ortama ve zamana sahip degil.

1960'larda ilk temeli atilan Internet, 1990'dan bu yana hizla büyüyerek, bugün ekonomi, ticaret, sanat, bilim, teknoloji ve siyaset gibi bir cok alanda hayatimizin en önemli parçalarindan biri haline geldi.

Asli amaci bilgi alisverisi olan Internet'in bugün en büyük görevlerinden birinin insanlar arasinda iletisim kurulmasina imkan vermek oldugu gözlenmektedir.

Her türlü ihtiyacin karsilanmasinda teknolojiden faydalanan insanoglu -ne gariptir ki- kendi kendini içine sürüklemis oldugu yalnizliktan kurtulmak için gene teknolojiye siginmistir. Bu yeni iletisim araci sayesinde insanlar tanismakta, dostluklar kurmakta, insan olmanin kaçinilmaz gereklerinden olan sosyalligi burada yakalamaya çalismaktadir.

Iste bunlari göz önüne alan AloDost kendine bir hayat arkadasi bulmakta güçlük çeken, evlenmek amacinda olan kisilerin tanismasi için saglikli bir ortam yaratmak amaciyla bu hizmeti sunmaktadir.

Bu hizmetimizden yararlanmak üzere bize basvuran herkesin kisisel bilgileri gizli tutulmaktadir. Kendinizin kim oldugunu söylemeden bir baskasinin bunu ögrenmesi mümkün degildir. Yazismalar tam bir gizlilik içinde gerçeklesecek, yazistiginiz kisiler sizin e-mail adresinizi veya giris yaptiginiz ISS'yi ögrenemeyeceklerdir.

Ancak elbette ki, bu hizmetten gayri ciddi sekilde, farkli amaçlarla yararlanmak isteyecek kimselerin çikmasi ihtimali de mevcuttur. Bu gibi durumlarin tespit edilebilmesi tamamiyle bu hizmetten yararlanan kisilerin yardimi ile mümkündür. Herhangi bir tacize veya seviyesiz bir yazismaya muhatap kalmaniz halinde bunu acilen tarafimiza ilettiginizde bu kisinin üyeligi derhal iptal edilir. Bu gibi durumlara müsamaha gösterilmesi sözkonusu olamaz.

Kurdugunuz iletisimlerde sunlari asla unutmayiniz:

  Karsinizdaki insanlara saygi gösteriniz

  Içten ve dürüst yaklasiniz

  Burada amaç birbirinizi yargilamak, sorgulamak degil, tanimaktir. Birbirinize karsi anlayisli olunuz.

  Karsinizdaki kisinin "ekranin ardindaki sanal bir varlik" degil , düsünen, fikir üreten, çalisan, hisseden, sizler gibi yasayan bir "insan" oldugunu asla unutmayiniz ve her ne sekilde olursa olsun ona zarar vermekten kaçininiz

  Burasi sizlere sadece bir tanisma imkani saglamaktadir. Iletişiminizin devaminda izleyeceginiz yol size aittir.

  Sürdürdügünüz iletisimlerde dikkatli olunuz. Karsinizdaki insani yeterince tanimadan karsilikli güven gerektiren yakinlasmalara girmeyiniz.

  Kisisel bilgilerinizi vermeden önce kendinize ve karsinizdakine zaman tanimayi ihmal etmeyiniz.

Buraya farkli amaçlarla gelmekte iseniz sunlari gözönüne aliniz:

  Burada insanlar ciddi bir sorunu çözmek amaciyla bulunmaktadir. Burasi, sizin farkli emellerinizle cirit atabileceginiz bir oyun alani degildir. Oyunlarinizi kendi seviyenize yakisir insanlarla baska yerlerde oynayiniz.

  Kurallara aykiri davranmaniz, üyelerimizden birine maddi veya manevi zarar vermeniz halinde, bu hizmetten hiçbir sekilde faydalanamayacaginizi, üyelerimizden hiçbiri ile iletisim kuramayacaginizi, zararin ciddi boyutlara ulasmasi durumunda kisisel bilgilerinizin bizde bulundugunu unutmayiniz.

  devam